STRAHOVITA PARTIJA "GRAĐANA": Siti RAZNEO Brajton, De Brujne dao gol GLAVOM!
Slavlje fudbalera Mančester sitija nakon jednog od Fodenovih golova, Foto: Jane Stokes / imago sportfotodienst / Profimedia

PREMIJER LIGA 29. KOLO

Rutinska pobeda šampiona Engleske

Fudbaleri Mančester sitija nastavili su sa sjajnim partijama u Premijer ligi.

Šampion Engleske je u zaostalom meču u okviru 29. kola deklasirao Brajton na "Ameksu" rezultatom 4:0.

"Građani" su trenutno drugi na tabeli Premijer lige sa bodo i mečom manje od vodećeg Arsenala.

Utakmica je bila gotova već u prvom poluvremenu, u kojem su gosti sa "Etihada" stekli nedostižnu prednost.

Kevin De Brujne je u 17. minutu postigao svoj prvi gol glavom u karijeri, nakon sjajne asistencije Kajla Vokera.

Fil Foden je potom u 26. i 34. minutu postigao dva gola i time rešio pitanje pobednika.

Siti je u nastavku dodatno uvećao svoju prednost, a strelac je bio Hulijan Alvarez u 62. minutu.

Izabranici Pepa Gvardiole na ovom meču nastupili su bez povređenog Erlinga Halanda.